KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13767229
nr 1376 7229
Folke Jupiter
(1913-1979), Sverige
Oljemålning, 2 st, Signerad. Olja på pannå, 20x36cm, yttermått inklusive ram: 24x39 cm
Folke Jupiter, född 1913 i Visby, död 1979, svensk målare.
Utrop:
800 kr
Såld:
500 kr
måndag 1 februari 2021
kl 18:42:42
300 kr
450 kr
Folke Jupiter
Läs mer om Folke Jupiter